Get Adobe Flash player

1. Любіть свою дитину!
Радійте з її присутності, приймайте її такою, яка вона є, не ображайте, не принижуйте, не підривайте її упевненості в собі, не піддавайте несправедливому покаранню, не позбавляйте своєї довіри, дайте привід любити Вас.

2. Охороняйте свою дитину!
Захищайте від фізичний і душевних небезпек, навіть коли треба жертвувати власними інтересами і ризикувати власним життям.
3. Будьте добрим прикладом для своєї дитини!
Прищепіть їй повагу до традиційних цінностей; самі живіть згідно із ними. Нехай у Вашій сім'ї побутують чесність, скромність. Порушення батьками подружньої вірності, збагачення безчесними засобами - все це завтра позначиться на моральному обличчі Вашого сина чи доньки.
4. Грайтесь зі своєю дитиною!
Приділяйте їй якомога більше часу, розмовляйте з нею, грайтеся так, як їй подобається, її гру приймайте всерйоз.
5. Працюйте зі своєю дитиною!
Допомагайте їй, коли вона намагається приймати участь у роботі дома, в саду. Коли дитина підросте, привчайте її включатися в усі роботи по господарству.
6. Покажіть дитині можливості й межі людської свободи!
Дайте дитині можливість нагромадити власний досвід, навіть якщо це пов'язано з певним ризиком. Надмірно опікувана від будь-якої небезпеки дитина нерідко стає соціальним інвалідом.
7. Привчайте дитину бути слухняною!
Батьки повинні стежити за поведінкою дитини і спрямовувати її таким чином, щоб її дії не задавали шкоди ні їй самій, ані іншим. Дитину треба заохочувати до додержання встановлених правил.
8. Надавайте дитині можливість таких переживань, які матимуть цінність спогадів.
Дитина "живиться", як і дорослий, переживаннями, що дають їй змогу орієнтуватися в подіях, ознайомитися з життям інших людей і навколішнім світом. Нехай спогад про щасливе дитинство зігріває її все життя.
9. Дозволяйте дитині набувати життєвого досвіду. Хай навіть не безболісно, але самостійно!
10. Чекайте від дитини тільки таких міркувань та оцінок, на які вона здатна у своєму віці, виходячи з рівня свого розвитку і життєвого досвіду.