Щоб не трапилось біди, правил безпеки дотримуйся завжди

Мета: Формувати в дітей знання правил безпечної поведінки; обговорити про небезпеку, яка може спіткати дітей вдома, на вулиці, в під’їзді, навчити  правильного поводження у різноманітних  життєвих ситуаціях; пояснити, що побутові речовини, хімічні препарати є небезпечними для здоров’я, застерігати дітей від ігор у небезпечних місцях; закріпити правила дорожнього руху, вчити  організовувати свій відпочинок без загрози для здоров’я.

Хід заняття
Вихователь: Діти, сьогодні, коли я йшла в садочок, то побачила ось це кошенятко! Воно жалібно нявчало, адже у нього болить лапка. А чому воно хворе, я вам зараз розкажу. Умощуйтеся зручненько і слухайте уваж ненько!
(Діти сідають на стільчики навколо столу.)

Бім – бом! Бім – бом!
Загорівся в киці дім!
В киці трапилась пожежа,
Бо була необережна:
В грубці дрова підпалила,
А дверцята не закрила.
Сама вийшла із кімнати
Й порається біля хати …
А із грубки на підлогу жарина упала,
Загорілись сухі дрова, що поряд лежали!
І ось уже сивий дим піднявся в кімнаті,
А кицюня і не бачить, що робиться в хаті.
Вже і стіни від вогню почали палати …
Пізно киця зрозуміла, що пожежа в хаті!
Вибігла, сусідів кличе вогонь заливати:
-    Допоможіть мені, друзі, житло врятувати!
Всі прибігли, хто почув
І хто близько хати був.
Стали воду з криниці носити
І у дзвони пожежні бити.
Бім-бом! Бом –бім! Загорівся в киці дім!
Примчали пожежники, стали працювати,
З шлангів великих вогонь заливати.
Ще хвилинка, іще мить
І вогонь вже не горить.
Будь же тепер, кицю, дуже обережна,
Правила ці прості, та їх треба знати,
Самій виконувати і всіх навчати!
-    Отже, кицю, сядь та послухай, як слід поводитися, щоб  не сталося пожежі. (Показ коробки з сірниками.)
-    Сьогодні я принесла вам цю маленьку коробочку. У ній лежать по порядку дерев’яні малятка, білі, здорові, всі чорноголові. Це сірники. Розгляньмо сірник. (Діти розглядають сірник, описують його.)
-    Діти, можна гратися сірниками? (Ні) Чому не можна? (Сірники – це не іграшка! Гра з сірниками може призвести до пожежі. Діти для ігор мають багато цікавих іграшок. Дітям сірників до рук брати не можна!)
-    Якщо все ж таки трапиться пожежа, що слід робити? (Вибігти з приміщення, вивести молодших братиків та сестричок, кликати на допомогу дорослих.)
     Запам’ятай, кицю!
Якщо трапилась пожежа, горить стеля,стіл, підлога,
Не ховайся в шафу, скриню, а біжи по допомогу:
На вулицю вибігай і на поміч всіх скликай,
А якщо нема нікого, то подалі утікай!
-    Діти, не тільки сірники можуть спричинити пожежу! Маленьким дітям не можна чіпати електричну розетку та вмикати будь-які  електричні прилади. Ось що може статися!
Розглядання сюжетних картинок із серії «Небезпечні пригоди зайченяти та каченяти».
Бесіда за картинками
-    Чим гралися зайченя і каченя? Чому вони такі злякані?
-    Чому сталася пожежа?
-    Що потрібно робити у випадку пожежі?
-    Так, діти! Потрібно швидко вибігти з приміщення та кликати на допомогу дорослих! Адже діти маленькі, а дорослі великі, сильні й тому можуть загасити вогонь.

Гра «Маленькі ніжки та великі ноги»
Маленькі ніжки
Швиденько край доріжки –
(Крокують по колу навшпиньках.)
Туп-туп-туп, туп-туп-туп!
Великі наші ноги помалу край дороги –
(Гучно біжать навшпиньках.)
Туп-туп-туп, туп-туп-туп!
Малесенькі ніжки бігли вздовж доріжки
(Тихенько біжать навшпиньках.)
Туп-туп-туп, туп-туп-туп!
А великі ноги бігли вздовж дороги –
(Біжать підстрибуючи, намагаються гукати.)
Туп-туп-туп, туп-туп-туп!
Доріжка закінчилась, і ми на місце сіли!
(Повертаються на свої місця.)
-Дорослі, коли побачать вогонь, то швидко його погасять водою або викличуть на допомогу пожежників ось на такій пожежній машині! (Показ іграшкового пожежного автомобіля.)
- Коли вмикається пожежна сирена, усі машини поступаються дорогою пожежникам. Тому так швидко пожежники приїжджають на виклик і гасять вогонь.
- Кицю, сподіваються, що ти запам’ятаєш, як потрібно поводитися, щоб не сталося пожежі?
- А ми, діти, збудуємо для Киці новий дім, і вона тепер житиме у нас!
Ігри  з будівельним матеріалом.